Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği Mali Genel Kurul Toplantısı Düzenlendi

Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği Mali Genel Kurul Toplantısı Düzenlendi

ABONE OL
Nisan 5, 2022 09:20
Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği Mali Genel Kurul Toplantısı Düzenlendi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kurumsal yönetim anlayışının tanınması, gelişmesi ve en iyi uygulamalarıyla hayata geçirilmesi hedefiyle faaliyet gösteren Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği’nin (TKYD) Mali Kurul Toplantısı Türkiye Sınai Kalkınma Bankası Cennet Bahçesi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

 

TKYD Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Tamer Saka son dönemdeki üye sayısı artışının memnuniyet verici olduğunu belirterek, “Kurumsal üyelerimiz Türkiye’nin gayri safi milli hasılasının yüzde 25’ini temsil ediyor. Bu da Derneğimiz ’in kurumsal gücünü gösteren önemli bir veri.” dedi.

 

Kurumsal Yönetim anlayışının en iyi uygulamalarıyla hayata geçirilmesini hedefleyen Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği’nin (TKYD) XI. Genel Mali Kurul Toplantısı Türkiye Sınai Kalkınma Bankası’nda tapıldı. Mali Genel Kurul’da Dr. Tamer Saka Başkanlığındaki yönetim kurulunun 2021 yılı faaliyetleri ibra edildi.  

 

 Mali Genel Kurul Toplantısı’nda konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Tamer Saka, Kurumsal yönetim anlayışının kurumun DNA’sına işlemesi gerektiğini vurgulayarak, bu anlayışın her birimden çalışanlara ve hatta kurumun paydaşlarına kadar herkes tarafından içselleştirilmesi gerektiğini söyledi. 

 

Saka şöyle konuştu: “Bu kapsamda gelen talepler, dönemsel ihtiyaçlar ışığında hazırlanan yıllık plan çerçevesinde düzenlediğimiz eğitimlerle, üyelerimize kurumsal yönetim alanında mevzuata ve uygulamaya yönelik farklı konularda fayda sunmaya çalıştık. Son bir yılda kurumsal yönetimin yalnızca şirketlere değil tüm Türkiye’ye büyük fayda sağlayacağı fikrinden hareketle bir strateji oluşturduk.  Son dönemde aramıza katılan kurumsal üye sayısındaki hızlı artış da bunu destekleyen bir gelişme oldu. Geçtiğimiz bir yıl içerisinde 24 yeni tüzel üye kazandık. Bu doğrultuda 2021 yıl sonu itibarıyla tüzel üye sayımız 80’e, yeni katılımlarla bireysel üye sayımız380’e ulaşmış durumda. Kurumsal üyelerimiz Türkiye’nin gayri safi milli hasılasının yüzde 25’ini temsil ediyor. Bu da Derneğimiz ‘in kurumsal gücünü gösteren önemli bir veri. “

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.