DOLAR 32,9271 0.08%
EURO 35,4328 0.14%
ALTIN 2.463,57-0,23
BITCOIN 2020937-1,92%
İstanbul
25°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

“İhracatı arttırmak için işletmeler doğru pazarda dijital pazarlamaya yönelmeli”
  • Haber Merkezin
  • Ekonomi
  • “İhracatı arttırmak için işletmeler doğru pazarda dijital pazarlamaya yönelmeli”

“İhracatı arttırmak için işletmeler doğru pazarda dijital pazarlamaya yönelmeli”

ABONE OL
Aralık 1, 2021 15:10
“İhracatı arttırmak için işletmeler doğru pazarda dijital pazarlamaya yönelmeli”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dijital pazarlama ajansı Multiligo ile dış ticarette eğitim ve danışmanlık hizmetleri veren İnovakademi iş birliği ile “Hedef Pazar Analizi Ve Dijital Pazarlama” başlıklı eğitim düzenleniyor. İnovakademi Kurucu Ortağı Gökhan Erol, “Geleneksel ihracat kanallarından dış ticaret yapan işletmelerin doğru pazarda yeni pazarlama modellerine bir an önce ayak uydurması ve dijitalleşme süreçlerini efektif bir şekilde yeniden kurgulamaları gerekiyor.” dedi. Mutliligo Dijital İş Geliştirme Direktörü Barış Yaşbala da, eğitimin işletmelere hedef pazarlarda dijital pazarlama özelinde yeni bir vizyon kazandıracağını söyledi.

Covid-19 pandemisi, ticaret modellerini de değiştirdi. Satıcılar ve tüketiciler online kanallara yöneldi. Sınırların önemini yitirdiği bu dönemde dünya büyük bir pazaryerine dönüştü. Şirketlerin geleneksel ve online ihracat pastalarından pay alması için hedef pazar analizi başat rol oynuyor. Ayrıca, doğru ülke tespiti ve pazardaki potansiyel alıcılara ulaşma kanalları gibi faktörler de, hedef pazar seçimi ve ihracat stratejisinin kritik aşamaları olarak önem arz ediyor. Hedef pazarın belirlenmesinin ardından dijital pazarlama yöntemleri ile potansiyel alıcılara kısa sürede ulaşılabiliyor.

Bu aşamada şirketlere önemli görevler düşüyor. İşletmelerin hedef Pazar stratejilerini belirlemelerine katkı sağlamak amacıyla “Hedef Pazar Analizi Ve Dijital Pazarlama” başlıklı eğitim düzenleniyor. Dijital pazarlama ajansı Multiligo ile dış ticarette eğitim ve danışmanlık hizmetleri veren İnovakademi tarafından 7-9 Aralık 2021 tarihleri arasında online ortamda canlı olarak düzenlenecek eğitim, belirtilen tarihlerde 19:00-22:00 saatleri arasında günde 3 saat olmak üzere toplam 6 saat olarak planlandı. Eğitimde, doğru pazar ve ihracat konusunda düzenli olarak eğitimler veren İnovakademi Kurucu Ortağı Gökhan Erol ile Mutliligo Dijital İş Geliştirme Direktörü Barış Yaşbala stratejik bilgiler paylaşacak.

Gökhan Erol: İşletmeler dijital pazarlama kanallarına yönelmeli

Online Hedef Pazar Analizi Ve Dijital Pazarlama Eğitimi hakkında değerlendirmeler yapan İnovakademi Kurucu Ortağı Gökhan Erol, eğitimde hedef pazar analizinden doğru satış kanalı tespitine, ihracatçı ülke analizlerinden cari açık rakamlarının değerlendirilmesine kadar birçok başlığın derinlemesine ele alınacağını söyledi. İhracatçı birliklerine ve ticaret odalarına bu amaçla çeşitli başlıklarda eğitim ve danışmanlık hizmetleri verdiklerini ifade eden Erol, doğru pazarı bulmanın önemine işaret ederek, şunları kaydetti;

“Global ekonomi, online ekosisteme evriliyor. Geleneksel ihracat kanallarından dış ticaret yapan işletmelerin doğru pazarda yeni pazarlama modellerine bir an önce ayak uydurması ve dijitalleşme süreçlerini efektif bir şekilde yeniden kurgulamaları gerekiyor. Bu çerçevede yeni ve doğru pazarlar, Türkiye’nin ihracatına önemli katkılar sağlayacaktır. Döviz kurlarındaki yüksek dalgalanmalardan korumak için ihracat daha fazla ağırlık vermek zorundayız. Bunun için de işletmelerin ürünlerini doğru pazarlarda kısa sürede tanıtıp, pazarlayabilmeleri için dijital pazarlama kanallarına yönelmeleri önem arz ediyor.”

Barış Yaşbala: İşletmeler dijital pazarlama özelinde yeni bir vizyon kazanacak

Mutliligo Dijital İş Geliştirme Direktörü Barış Yaşbala da, hedef pazar analizi ve dijital pazarlamanın birbirinden bağımsız olmadığını; her iki kavramın da hedef pazarda aktif müşteri bulma süreçlerinde önemli bir rol oynadığını söyledi. “Bu iki kavramı anlayarak işletmesine uyarlayan firmalar ihracatta bir adım öne çıkıyor.” diyen Barış Yaşbala, şu bilgileri paylaştı:

“İnovakademi ile organize ettiğimiz eğitim, işletmelerin hedef pazar analizinde ve dijital pazarlama süreçlerinde nasıl hareket edeceklerine ilişkin stratejik bilgiler sağlayacak. Aktif ve masa başı müşteri bulma yöntemlerinden sektöre özel internet sitelerine kadar birçok konuda sunumlar olacak. Mesela hangi dijital reklam kanallarını kullanmanın hedef kitleye ulaşmada daha etkili olacağını anlatacağız. İnternet reklamlarının işletmelere neler sağladığına değineceğiz. Eğitim sonrası işletmeler hedef pazarlarda dijital pazarlama özelinde yeni bir vizyon kazanmış olacak.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.