DOLAR 33,1952 -0.11%
EURO 36,0226 -0.6%
ALTIN 2.548,96-1,98
BITCOIN 2216942-0,49%
İstanbul
32°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Turizmin yol haritası İzmir’de çiziliyor

Turizmin yol haritası İzmir’de çiziliyor

ABONE OL
Aralık 1, 2021 15:10
Turizmin yol haritası İzmir’de çiziliyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bu yıl bünyesine TTI Outdoor’u ekleyerek ziyaretçilerine alternatif bir fuar deneyimi kazandıracak olan Travel Turkey İzmir; sektörel kazanç fırsatlarının yanı sıra fuarın dört bir yanında düzenlenen etkinlikleri ile dünya turizm trendlerini fuarizmir’de bir araya getiriyor. Travel Turkey İzmir Turizm ve TTI Outdoor Fuarları, 2 Aralık 2021 Perşembe günü açılıyor.  

 

Ulusal ve uluslararası turizm aktörlerinin buluşup dünya çapında iş anlaşmalarının yapıldığı bir turizm borsasına dönüşecek olan Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı, birbirinden farklı etkinlikleri ile 2-4 Aralık 2021 tarihleri arasında misafirlerini ağırlayacak. Dünya turizm trendlerini İzmir’de buluşturacak olan 15. Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı, aynı zamanda Türkiye’nin tarihi ve kültürel değerlerini de öne çıkarmaya devam ediyor. Yaz turizminin yanı sıra Türkiye’nin dört bir yanındaki tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerin keşfedilmesini sağlayan fuar, ülkenin dört mevsim yaşayan bir turizm potansiyeline sahip olduğunun tüm dünyaya tanıtılmasını sağlıyor. Bu yıl ilk kez düzenlenecek TTI Outdoor – Kamp, Karavan, Outdoor ve Ekipmanları Fuarı ise, 2-5 Aralık tarihleri arasında macera sever ve doğa tutkunu misafirlerini ağırlayacak.

 

Onur konuğu il: Edirne

Kültürel mirasları fuar çatısı altında buluşturarak dünya turizm trendlerinde kentlerin ön plana çıkmasına benzersiz bir katkı sunan Travel Turkey İzmir, bu yıl onur konuğu il olarak Edirne’yi ağırlayacak.  Anadolu ve Rumeli’yi birbirine bağlayan Meriç Köprüsü gibi her iki yakanın tarihi ve kültürel değerlerini içinde barındıran Edirne, tüm mirası ile 2-4 Aralık tarihleri arasında onur konuğu il olarak fuardaki yerini alacak. Edirne’nin turizmi, tarihi, kültürü ve gastronomisi; kente hizmet veren işletmelerden olan Keşan Ticaret ve Sanayi Odası, Edirne Ticaret Borsası, İpsala Ticaret Borsası, Keşan Ticaret Borsası, Uzunköprü Ticaret Borsası, Uzunköprü Ticaret Odası, Uzunköprü Bal Üreticileri Birliği, oteller, seyahat acenteleri, turizm STK’ları, profesyonel tur rehberleri eşliğinde tanıtılacak. Katılım organizasyonunu Edirne Belediyesi’nin üstlendiği 112 metrekarelik alanda kentin gastronomisini tanıtacak tava ciğeri, saray helvası olarak adlandırılan deva-i misk, deva içeceği, bademezmesi, bademli kurabiye, Edirne, İpsala ve Uzunköprü Pirinci, dünyaca ünlü Edirne Peyniri, Edirne karo ustası ile workshop, aynalı süpürge gibi kültürel ve turizm varlıkları tanıtımları yapılacak. 

 

İzmir’in turizm faaliyetleri tanıtılacak

Turizm trendlerinin tüm dünyada hızlı bir değişime girmesi, Türkiye’de de sürdürülebilir turizmin önemini açığa çıkardı. İzmir Büyükşehir Belediyesi öngörüsü ve kent paydaşları ile geliştirilen İzmir Turizm Stratejisi ve Eylem Planı, Şubat ayında düzenlenen 14. Travel Turkey İzmir Dijital Fuarı’nda tanıtılmıştı. “Uygarlıklara yön veren pek çok kavram, düşünce ve yaklaşımın İzmir’den dünyaya taşınması” fikrinden hareket eden turizm stratejisi, 15. Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı’na da yansıtılacak. Geçtiğimiz yıl büyük ilgi gören İzmir Sokakları da, İzmir Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyelerinin kendilerine özgü temalarıyla fuardaki yerini alacak. 

 

İzmir sokakları sahnesi durmayacak

Kentin turizm faaliyetlerini öne çıkararak İzmir’in tarih, kültür ve gastronomi değerlerini ziyaretçilerle buluşturacak İzmir Sokakları bölümünde ayrıca fuarizmir A hol içerisinde bir sahne yer alacak. İzmir Sokakları Sahnesi’nde 17 ilçe belediye sunumunun yanı sıra; “Visit İzmir”, “Cittaslow”, “İzmiras”, “İzmir Sinema Ofisi”, “Turuncu Çember”, “Başka Bir Tarım Mümkün”, “Terra Madre Anadolu İzmir 2022” gibi İzmir’in turizm faaliyetlerini destekleyen projeler tanıtılacak. 

 

Turizme dair her şey fuarda

Farklı etkinlikleri ile ön plana çıkmaya hazırlanan fuar, alanında uzman isimlerin yer aldığı söyleşiler ile Türkiye ve dünya turizmine ışık tutacak. 2 Aralık Perşembe saat 11.00’da açılışın yapılacağı fuarizmir B fuar sokağı sahnesi, programına 14.00’da Başkanlar Oturumu ile devam edecek. 3 Aralık Cuma günü 10.30’da Arkeoloji Zirvesi Lansmanı ile hareket kazanan B fuar sokağı sahnesi; aynı gün sırasıyla “Film Setinde Acentenin Ne İşi Var?”, “Sağlık Turizmi Politikaları, Türleri ve Seyahat Acentelerinin Rolü”, “Yeni Nesil Dizi ve Filmlerin Turizme Etkisi”, “Gastronomi Turizminin Gelişimi, Nereden Nereye Gidiyor?” söyleşileri ile devam ediyor. 4 Aralık Cumartesi günü 11.45’te başlayan söyleşilerde ise, “Antalya’nın Yükselen Kültür ve Turizm Trendi: Patara”, “İzmir; Erken Tarihi ve Arkeolojisi”, “Influencer Marketing’in Turizm Destinasyonlarına ve Ürünlerine Etkisi”, “Bisiklet Turizminin Turizm Ekonomisine Katkısı” gibi sektöre yönelik her ayrıntının ele alındığı konu başlıkları ile dinleyicilere ilgi çekici ve bilgilendirici önemli içerikler sunulacak.

 

Turizmin geleceği ttitech Stage’te konuşulacak

Fuar kapsamında turizmde dijital dönüşüm konuları da gündeme gelecek. B Hol’de düzenlenen söyleşileri takip eden izleyiciler, interaktif olarak gerçekleşecek oturumlarda konuya dair merak ettiklerini uzmanlara sorabilecek. Fuar süresince aralıksız olarak devam edecek söyleşilerin konu başlıkları; “Geleceğin Acentesi Olmak”, “Küresel Trendler ve Türk Turizmi için Fırsatlar”, “Turizm Sektöründe Dijital Medyanın ve KVKK’nın Önemi”, “Yeni Nesil Misafir İlişkileri ve CRM Çözümleri”, “Dijitalleşen Konaklama Sektöründe Mobil Uygulamaların Önemi”, “Doğrudan Rezervasyonun Önemi ve Stratejileri”, “Turizm Sektöründe Müşteri Deneyimi” olacak. Teknoloji sahnesinin bulunduğu alanda ayrıca Filipinler, Kıbrıs ve Uganda ülke sunumları gerçekleşecek. 

 

Fuar sokaklarını renklendiren performanslar

Travel Turkey İzmir Fuarı, birbirinden renkli sergileri ile misafirlerini ağırlayacak. A ve B holleri ile fuaye alanında kurulacak sergiler, 2-4 Aralık tarihlerinde 10.00-18.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. Şanlıurfa Haleplibahçe Mozaik Sergisi ve Kitre Bebek Sergisi yer alacak. B Holde ise yıllardır fuarın ilgi çeken bölümlerinden biri olan Klasik Otomobiller Sergisi’nin yanı sıra sanal gerçeklik deneyim alanında Artemis Tapınağı, Efes ziyaretçilerin beğenisine sunulacak. Fuar girişinde yer alan A Fuaye alanında kurulan performans sahnesinde, 3-4 Aralık tarihlerinde çeşitli dans gösterileri, geleneksel şovlar ve halk oyunları fuar ziyaretçilerine renkli bir karşılama yapacak. 

 

TTI Outdoor’la ‘Doğadaki yerini keşfet!’

Ziyaretçilerine dünya turizmindeki yenilikleri İzmir’de tanıtma fırsatı sunan Travel Turkey İzmir’in bölümlerinden biri olan alternatif turizm alanı, artan yoğun ilgiyle beraber yeni bir fuarın oluşmasına zemin hazırlamıştı. 15’inci Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı ile eş zamanlı olarak ilk kez düzenlenecek olan TTI Outdoor Fuarı, doğayla iç içe olma isteğini yaşam tarzı haline getiren tüm alternatif turizm tutkunlarının ihtiyaçlarına cevap verecek. C Hol’de halka açık olarak düzenlenen TTI Outdoor Kamp, Karavan, Tekne, Outdoor Ekipmanları Fuarı’nda Ege Bölgesi’nin doğa ile uyumlu yaşam tarzı sergilenirken, son zamanlarda yoğun ilgi gören doğaya dönüş kavramı ele alınacak. Fuar, yakın zamanda küresel ölçekte oluşan açık alan turistik faaliyetleri trendinin hem hizmet hem de üretim kısmında büyük rol oynayan Türkiye’nin uluslararası pazardaki farkındalığını da artıracak. Fuardan bir gün önce yaklaşık 20 karavanın İzmir şehir turuyla başlayacak olan TTI Outdoor, ilk gün fuar alanında oluşturulan karavan parkında Kamp Ateşi’nin yakılmasıyla coşkulu bir şölene ev sahipliği yapacak.

 

Macera severler fuarda buluşuyor

5 Aralık Pazar gününe kadar devam edecek olan TTI Outdoor Fuarı, birbirinden farklı aktiviteleri ile macera ve eğlenceyi birleştirecek. Ziyaretçiler, fuar süresince 10.00-18.00 saatleri arasında “Homeros Macera Parkı Aktiviteleri”, “Accell Bisiklet Aktiviteleri”, “Ödüllü Yarışmalar” ve alanında uzman spor danışmanları ile farklı spor dalları hakkında bilgi sahibi olabilecekleri “Decathlon” etkinliklerine katılabilecek. Fuar içinde kurulan “Hub Meetings” alanında ise “Kamp-Karavan Söyleşileri: Üreticiler Konuşuyor, Üreticiler Dinliyor”, “Bir Turizm Ürünü ve Yatırımı Olarak Karavan ve Tiny House”, “Bisiklet”, “Pandemi Döneminde Kamp Organizasyonları”, “Türkiye Amatör Yelken Sporu” gibi alanlarda söyleşiler gerçekleşecek. Fuar kapsamında ayrıca, Ressam Savaş Simitli Resim Sergisi sanatseverlerle buluşacak. 

 

2-4 Aralık 2021 tarihleri arasında profesyonel ziyaretçiye açık olarak fuarizmir A ve B hollerinde düzenlenen 15. Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı, son gününde halka açık olarak gerçekleşiyor. TTI Outdoor Kamp, Karavan, Tekne, Outdoor ve Ekipmanları Fuarı ise, 2-5 Aralık tarihlerinde halka açık ve ücretsiz olarak C holde düzenleniyor. Her iki fuar da T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile T.C. Ticaret Bakanlığı himayelerinde; İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, İZFAŞ ve TÜRSAB Fuarcılık A.Ş. tarafından gerçekleştiriliyor. 

 

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.